page_banner

Analiza cerințelor industriei de turnare a celulozei

analiza cerințelor
În mediul actual de piață extrem de competitiv, o înțelegere profundă a nevoilor consumatorilor de pe piața țintă de turnare a celulozei este crucială pentru inovarea produselor și extinderea pieței.
1. Analiza obiceiurilor de cumpărare ale consumatorilor
Echipa noastră (3)
1) Preferința locației de cumpărare: consumatorii sunt mai înclinați să aleagă supermarketuri mari, piețe profesionale sau platforme de comerț electronic online atunci când cumpără produse turnate cu pastă.Printre acestea, platformele online sunt favorizate treptat de consumatori datorită experienței lor convenabile de cumpărături și selecției bogate de produse.

2) Sensibilitatea la preț: Produsele turnate în pulpă, ca articole de uz casnic zilnic, consumatorii vor lua în considerare factorii de preț atunci când fac achiziții.Produsele cu prețuri moderate și rentabilitate ridicată au mai multe șanse să câștige favoarea consumatorilor.

3) Loialitatea mărcii: În domeniul produselor turnate cu pastă, unii consumatori au demonstrat un anumit nivel de loialitate față de marcă.Conștientizarea mărcii, cuvântul în gură și publicitatea au un impact semnificativ asupra deciziilor de cumpărare ale consumatorilor.
Echipa noastră (6)
2. Analiza psihologiei consumatorului
1) Conștientizarea mediului: Odată cu popularizarea conceptelor de protecție a mediului, consumatorii vor acorda atenție performanței de mediu a produselor turnate cu pastă atunci când le achiziționează.Produsele nepoluante și reciclabile au mai multe șanse să câștige recunoașterea consumatorilor.

2) Siguranță și sănătate: atunci când consumatorii aleg produse turnate cu pastă, vor acorda atenție siguranței produselor și dacă acestea sunt dăunătoare sănătății lor.Prin urmare, produsele non-toxice și inofensive sunt mai competitive pe piață.

3) Estetic și practic: Pe lângă îndeplinirea funcțiilor de utilizare de bază, produsele turnate în pastă trebuie să aibă și un anumit grad de estetică.Produsele cu modele noi și forme frumoase sunt mai populare în rândul consumatorilor.
Echipa noastră (2)

3. Analiza asteptarilor produsului
1) Design multifuncțional: consumatorii speră că produsele turnate cu pastă pot avea mai multe funcții pentru a satisface nevoile diferitelor scenarii.De exemplu, modelele de produse pliabile și ușor de depozitat sunt mai potrivite cu nevoile caselor moderne.

2) Personalizare personalizată: Odată cu creșterea cererii de personalizare, cererea consumatorilor de personalizare personalizată a produselor turnate în pastă este, de asemenea, în creștere.Întreprinderile pot satisface nevoile personalizate ale consumatorilor și pot îmbunătăți competitivitatea pe piață prin furnizarea de servicii personalizate de personalizare.

3) Materiale de înaltă calitate: consumatorii vor acorda atenție materialului și calității produselor turnate cu pastă atunci când le achiziționează.Produsele produse cu materiale de înaltă calitate nu numai că prezintă o durabilitate excelentă, ci și îmbunătățesc textura generală a produsului.
MAȘINĂ DE MASĂ PULPĂ DE HÂRTIE

4. Recomandări de strategie
1) Întreprinderile ar trebui să acorde atenție obiceiurilor și psihologiei de cumpărare ale consumatorilor și să dezvolte strategii de piață diferențiate pentru diferite grupuri de cerere.
2) Îmbunătățirea performanței de mediu și a standardelor de siguranță și sănătate ale produselor pentru a satisface nevoile consumatorilor de protecție a mediului și sănătate.
3) Consolidați inovația de produs, lansați produse multifuncționale, personalizate, personalizate și de înaltă calitate, turnate în pastă, care satisfac așteptările consumatorilor și sporesc competitivitatea pe piață.
Prin implementarea măsurilor de mai sus, întreprinderile de turnare a celulozei pot satisface mai bine cererea consumatorilor, pot extinde cota de piață și pot obține o dezvoltare durabilă.
https://www.nanyapulp.com/biodegradable-pulp-molded-cutlery-making-equipment-product/


Ora postării: 23-mai-2024